Akzemin Mühendislik

İmalatlarımız

Fabrikamızda üretim yaparak ülke ekonomisine ve istihdama olumlu yönde katkı sağlamaktayız.
 

Otokorkuluk
Otokorkuluk

Araç kazalarında kaza yapan aracı mümkün olduğunca yol içerisinde tutan ve can kaybını asgari seviyeye indirmek için kullanılan Otokorkuluk Sistemlerinin imalatı firmamız
tarafından Saray / Kahramankazan/Ankara ‘ da bulunan fabrikamızda yapılmaktadır. Ürünlerimize ait Ulusal ve Uluslararası kalite belgeleri ve çarpışma test sonuçlarımız mevcuttur. En fazla miktarda otorkorkuluk sistemi yaptıran kurum olan Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bağlı Bölge Müdürlüklerinin işlerinin bir bölümü firmamız tarafında yapılmaktadır. Karayolları Genel Müdürlüğü şartnameleri ve detaylarına uygun imalat yapılarak montajı firmamız bünyesinde bulunan işinde uzman ekipler tarafından yapılmaktadır.

Devamını Oku

Galvaniz Kaplama İmalatı
Galvaniz Kaplama İmalatı

Akzemin Mühendislik A.Ş bünyesinde mevcut boyu 11 mt - sıcak daldırma galvaniz ünitesine sahip olmakla birlikte, tesislimiz ISO 9001 ISO 14001 çevre yönetim sistemi, OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, TS EN ISO 1461 sıcak daldırma ile galvaniz kaplama sertifikasyonlarına sahip firmalar arasında olmayı hedeflemiş olup, 36000 ton yıllık kapasiteye ulaşmayı kendine çizgi belirlemiştir. Fabrikamızda galvanizleme süreçleri modern teknolojiye sahip ve çevreye etki edebilecek olumsuz etkenleri önleyebilen sistemimizle , müşteri beklentilerine ve yasal gerekliliklere uygun şekilde yapılacak ve kaplama kalitesi müşteri şartları doğrultusunda ilgili standartlara bağlı kalınarak gerçekleştirip, kaplama kontrol ve testleri fabrika ve laboratuvarda yapılarak hizmet verilmektedir.

Devamını Oku

Otoyol Bilgi ve Yönlendirme Levhaları
Otoyol Bilgi ve Yönlendirme Levhaları

Akzemin Mühendislik A.Ş , Trafik düşey işaretleme alanında çalışma yapmak üzere yabancı destekli rekleftif malzeme üreticisi ortağı ile birlikte özel ve kamuda faaliyete geçmiş olup, levha üretimi alanındaki pazarda yer almak için çalışmaktadır. Pazarın yeni yüzü olarak rekabetçi ve kalite anlayışımız kısa sürede sektördeki payımızı artıracaktır.

Devamını Oku

Güneş Enerjisi Sistemi Çelik Konstrüksiyonu
Güneş Enerjisi Sistemi Çelik Konstrüksiyonu

Sanayisi sürekli gelişmekte olan ülkeler enerji ihtiyacını karşılamak için şimdiye kadar kullandıklarından farklı kaynaklar bulmak zorundadır.
Bu amaçla, güneş enerjisi santrallerinin başta çelik galvanizli aksamları olmak üzere, ihtiyaç duyulması halinde anahtar teslim santral kurulumu da firmamız AKZEMİN MÜHENDİSLİK A.Ş. tarafından gerçekleşmektedir.
​Yine aynı şekilde yapılabilecek her türlü imalatın konstrüksiyonu ve montajı da tarafımızdan tasarlanan projeler en uygun biçimde gerçekleştirilmektedir.

Devamını Oku

Aydınlatma Direkleri
Aydınlatma Direkleri

Asansörlü bayrak direkleri, baş üstü levha direkleri, hoparlör, kamera direkleri, reklam direkleri çokgen ve dairesel kesitli aydınlatma direkleri, koruma çemberli ve portatif merdivenli projektör direkleri, ana hatlarını oluşturmakla birlikte, müşteri talebi doğrultusunda her türlü imalat ve direk işleri bünyemizde gerçekleştirilmektedir.

Devamını Oku

Yaya Korkuluğu
Yaya Korkuluğu

Akzemin Mühendislik A.Ş her türlü çelik imalatı üretimi içerisinde yaya korkuluk imalatını da gerçekleştirmektedir. Çok çeşitlilik arz eden bu imalat her ne kadar T.C.K Genel Müdürlüğü ,Devlet Su İşleri ,TCDD vb gibi kurumlarda detay ve şartname farklılığı göstersede kısa süre içinde bunlara cevap verecek kadro ve ekipmanla yıllık tonajımızı artıracak duruma gelmiş bulunmaktayız. Gerek paslanmaz, gerek dekoratif gerekse galvaniz kaplı yaya korkuluk işlemleri tarafımızca montaj dahil olarak gerçekleştirilmektedir.

Devamını Oku

Çelik Konstrüksiyon İşleri
Çelik Konstrüksiyon İşleri

Akzemin Mühendislik A.Ş. her türlü çelik imalatını yapacak konusunda uzman personele ve gerekli olabilecek tüm ekipmana sahiptir. Üretim tesisimizde ağır ve hafif çelik imalatlarını belirtilen detay ve şartnamelere uygun şekilde üretmekteyiz. Üretimiz tesisimizde yıllık 30.000 Ton çelik üretim kapasitemiz mevcut olup sıcak daldırma galvaniz imalatımız ile müşterilerimizin çözüm ortağıyız. YADA imalatı ile müşterilerin çözüm ortağıyız. 

Devamını Oku

Beton Bariyer İmalatı
Beton Bariyer İmalatı

Otoyol Güvenlik Sistemleri Kapsamında bulunan Beton Bariyer imalatı otokorkuluk sisteminde olduğu gibi otoyolda meydana gelen kazalarda aracı mümkün olduğunca yol içerisinde tutarak can kaybının asgari seviyede olmasını sağlayan bir üründür. Saray / Kahramankazan / Ankara’da bulunan fabrikamızda üretimi yapılan ürünlerimizin çarpışta test sonuçları ve kalite belgeleri mevcuttur. Yapmış olduğumuz AR-GE çalışmaları neticesinde ürettiğimiz ürünlerin mukavemeti en üst seviyededir. Projeler ve Teknik Şartnameler doğrultusunda uygun üretimi yapılan Beton Bariyer Sisteminin montajı firmamız bünyesinde bulunan konusunda uzman personellerimiz tarafından yapılmaktadır.

Devamını Oku

Yol Çizgi Boyası ve İşaretleme Elemanları
Yol Çizgi Boyası ve İşaretleme Elemanları

Ak Zemin Mühendislik A.Ş , ihtiyaç duyulan soğuk yol çizgi boyalarının püskürtme sistemi ile uygulama yapabilen havalı soğuk yol çizgi kamyonlarının imalatını tamamladıktan sonra ,çizgi işlerinde hem kamu hem özel sektör de faaliyet göstermeye başlamıştır. Kısa süre içerisinde Termoplastik Yol Çizgi Boya uygulamalarını da gerçekleştirmek için yeni nesil kamyon modelini
hazırlamaktadır. Yol çizgi sektöründe tekelleşmenin önünü kesmek için çaba gösteren firma yetkililerimiz bu alandaki yatırımlarını hızlandırıp boya üretim tesisi için de ARGE çalışmaları yapmaktadır. Yol Çizgi işlerinde kalıcı ve rekabetçiliği en kısa sürede kaliteli bir üretimle gerçekleştirmek en büyük hedefimizdir.

Devamını Oku

CTP Kar Siperi İmalatı
CTP Kar Siperi İmalatı

Akzemin Mühendislik A.Ş. olarak firmamız Karayolları Genel Müdürlüğü şartnamelerine ve ilgili kalite standartlarına uygun CTP Kar Siperi İmalatı ve Montajı yapmaktadır. Ctp Kar Siperi İmalat ve Montajı konusunda firmamız müşterilerinin çözüm ortağıdır. Kar siperi, kış aylarında özellikle çıplak arazi yollarında, arazi veya yolun bitişiğinde bulunan karın, rüzgârın etkisi ile yola gelerek birikmesini engellemek amaçlı kullanılan bariyer sisteminin içerisinde kullanılan, cam elyaf takviyeli polyesterden üretilen donanımlardır. Kar siperlerinin çalışma esası, kar taşıyan rüzgârların hızını düşürerek hareketli olan karı, kar siperlerinin önünde kesmektir. Kar birikintisinden sonra, kar temizleme işlemi için kullanılan özel ekipmanlarla donatılmış araçların işletme maliyeti, kar siperlerinin kurulum maliyetine göre zamanla daha yüksek olabilmektedir. Kar siperleri, karayolları dışında ayrıca kar birikiminin istenmediği askeri tesisler, havaalanı, otogar, spor tesisleri gibi alanlarda da tercih edilebilmektedir

Devamını Oku

Ses ve Görüntü Bariyer İmalatı
Ses ve Görüntü Bariyer İmalatı

Akzemin Mühendislik A.Ş yabancı ortağının Türkiye Temsilcisi olarak şehir ve kentleşmenin bir parçası olan SES/GÜRÜLTÜ Bariyeri Üretimi temsilciliğini almış ve pazarda yeni bir marka olmuştur. CE Belgelerine sahip üretim temsilciliğimiz firmamızı sektördeki diğer firmalardan farklı kılan en büyük özelliğidir. Modern kentleşmenin bir parçası olacak SES/GÜRÜLTÜ Bariyeri üretiminde Pazar payını artırmak için her türlü ARGE çalışmaları da tarafımızca yapılmaktadır.

Devamını Oku

Metal Ayraç
Metal Ayraç

Genellikle Millet Bahçesi yapım işlerinde ve peyzaj imalatlarında kullanılan metal ayraçlar firmamız tarafından imal edilmektedir. Firmamız taahhüdü altında tamamlanarak Geçici Kabulü yapılan Trabzon Akçaabat Millet Bahçesi yapım işi kapsamında bulunan metal ayraçları piyasa fiyatlarının yarısı oranında daha ekonomik olarak kendisi imal ederek uygulamıştır. 

Devamını Oku